Menu publikacji

Jak prawidłowo używać alkomatu?

Jak prawidłowo używać alkomatu?

Korzystanie z alkomatu tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością. Nieświadomie popełniane błędy przy jego obsłudze, potrafią istotnie zmienić wynik pomiaru.

Jak zatem obsługiwać alkomat, aby wskazywał on zawsze prawidłowe wartości? Czego się wystrzegać? O tym wszystkim opowie Wam nasz ekspert z firmy Aisko, zajmującej się dystrybucją alkomatów w Polsce. Sierpień, ze względu na doskonałą pogodę, jest uznawany za jeden z najlepszych terminów do zarówno tych bliższych, jak i dalszych wyjazdów.

W kulturze słowiańskiej duża ilość imprez oraz spotkań ze znajomymi są również często dobrą okazją do spożywania alkoholu. Ostrożność należy zachowywać przez cały rok, lecz to właśnie latem nasza czujność powinna być szczególnie wzmożona. Według rozmaitych statystyk, spożywanie alkoholu jest jednym z najczęstszych powodów wypadków latem. Nawet śladowe jego ilości mogą być zgubne w przypadku, gdy spożywająca go osoba postanowi np. wsiąść za kółko czy popływać w rzece lub jeziorze.

Specjalnie dla Was poprosiliśmy eksperta mgr inż. Norberta Jackowicza z firmy Aisko Sp. J. o podzielenie się swoją fachową wiedzą w zakresie testerów alkoholu, ich rodzajów, sposobu działania oraz prawidłowego użytkowania.

Więcej możesz przeczytać na: Jak prawidłowo używać alkomatu?

Opublikowany przez Si3ni3k

Produkty powiązane z tym artykułem

Alkomat BACscan F-50
338,00 zł 328,00 zł
text_reviews

Powiązane Artykuły

Ilość dostępnych na rynku urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jest bardzo duża. Działają one w różny sposób, a rozpiętość cenowa w zależności od marki i jakości jest ogromna.

Jaka jest zasada działania takich urządzeń?

Dlaczego wymagają kalibracji i dlaczego trzeba je serwisować?

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze alkomatu?

2 komentarzy do tego artykułu - zobacz »
Jak działa alkomat?
Alkomat jest urządzeniem pomiarowym wymagającym okresowych kalibracji. Częstotliwość kalibracji urządzenia zależy od typu zastosowanego w nim sensora, intensywności jego wykorzystywania, ilość przeprowadzanych prób, sposobu użytkowania, warunków przechowywania itp. Nie każdy alkomat ma możliwość kalibracji...
Jaki alkomat warto wybrać? Recenzja CA9000 Professional.
Recenzja Alkomatu CA9000 Professional - Portal Strefa Testów.
Alkomaty – funkcja, rodzaje i różnice
Zakup alkomatu nie należy do łatwych zadań. Pod uwagę trzeba wziąć takie parametry jak marka, cena, opinie i przede wszystkim rodzaj alkomatu. Okazuje się bowiem, że na rynku występuje kilka typów tych urządzeń, których dokładność pomiaru jest wyraźnie zróżnicowana. O pomoc w wyborze alkomatu poprosiliśmy naszego eksperta. Rynek urządzeń przeznaczonych do pomiaru zawartości alkoholu we krwi czł..

Napisz komentarz

Twoje Imię:


Wprowadź poniższy kod:

Twój komentarz:
Uwaga: kod HTML nie jest obsługiwany