Menu publikacji

Ile czasu potrzeba żeby wytrzeźwieć? Sprawdziliśmy to!

Ile czasu potrzeba żeby wytrzeźwieć? Sprawdziliśmy to!

Jak długo trzeźwieje się po winie lub wódce? Od czego zależy tempo spalania alkoholu? Jak szybko się trzeźwieje? Kto upija się szybciej – kobiety czy mężczyźni? Szczuplejsi czy bardziej otyli? Próbując odpowiedzieć na te wszystkie pytania przeprowadziliśmy test, do którego realizacji wykorzystaliśmy alkomat Aisko BACSCAN F-50. Wyniki naszych pomiarów są zaskakujące!

Wspólnym spotkaniom w gronie przyjaciół i rodziny bardzo często towarzyszy alkohol. Jeśli powrót do domu ma miejsce tuż po suto zakrapianej imprezie, ryzyko prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości jest bardzo realne. Każdy z nas inaczej bowiem reaguje na alkohol i w nieco innym tempie usuwa go ze swojego organizmu. Bardzo często zdarza się, że mimo dobrego samopoczucia, kierowca ma w niewielkim stopniu przekroczony dopuszczalny poziom alkoholu we krwi, który w Polsce wynosi 0,2 promila. Zgodnie z polskim prawem, w takim przypadku popełnia on wykroczenie zagrożone karą aresztu od 5 do 30 dni, grzywną w kwocie od 50 do 5000 zł oraz utratą uprawnień do kierowania na okres od 6 miesięcy do 3 lat! A mowa tylko o wykroczeniu. Jeśli poziom alkoholu w wydychanym powietrzu przekroczy u kierowcy 0,5 promila, to popełni on w tym momencie przestępstwo, którego konsekwencje są znacznie poważniejsze!

Więcej możesz przeczytać na: Ile czasu potrzeba żeby wytrzeźwieć? Sprawdziliśmy to!

Opublikowany przez Si3ni3k

Produkty powiązane z tym artykułem

Alkomat BACscan F-50
338,00 zł 328,00 zł
text_reviews

Powiązane Artykuły

Zatrucie alkoholowe - sposoby na kaca
Alkohol znany jest od ponad 5000 lat. Skutki jego nadużycia także. A mimo to lekarstwa na kaca nie wynaleziono do dziś i nie zanosi się na to w najbliższym czasie. Pozostaje nam stosowanie starych, sprawdzonych sposobów na zatrucie alkoholowe. Które sposoby na kaca są najskuteczniejsze? Sposoby na kaca warto znać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie z nich skorzystać. Niewinne spotk..
Zawartość alkoholu we krwi
Zawartość alkoholu we krwi – ilość alkoholu etylowego we krwi, określana najczęściej w promilach (1 promil oznacza 100 mg alkoholu w 1 dl (decylitrze) krwi). Najbardziej wiarygodne wyniki w zakresie zawartości alkoholu we krwi daje laboratoryjne badanie krwi. W następnej kolejności są to wyniki alkomatu, który jednak określa zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zawartość alkoholu we krwi ..
To musisz wiedzieć o badaniu alkomatem
Nawet w przypadku trzeźwego kierowcy alkotest może wskazać, że jest on pod wpływem alkoholu. Co warto wiedzieć na temat kontroli alkomatem? Policja korzysta z około 8000 urządzeń do badania trzeźwości, w tym 1200 stacjonarnych. Rocznie wykonywanych jest blisko 2 mln badań trzeźwości. Mimo że statystycznie każdy kierowca przynajmniej raz dmuchał w alkomat, wokół tego badania narosło wiele w..
Badanie alkomatem w zakładzie pracy
Wielu pracodawców zastanawia się, czy w ich firmach nie powinno się częściej sprawdzać stanu trzeźwości pracowników. Temat jest jednak drażliwy. Z jednej strony pracodawca musi dbać o bezpieczeństwo na terenie firmy, jak i bezpieczeństwo pracowników, z drugiej strony musi szanować godność osobistą zatrudnionych. Jeśli jednak dopuści do pracy pijanego pracownika, a ten doprowadzi np. do wypadku, t..
11 najdziwniejszych sposobów na kaca w historii ludzkości
  Jeżeli kogoś przeraża wizja zjedzenia posiłku „dzień po”, to widocznie nie słyszał o tym, jak z kaca leczyli się nasi przodkowie. Oto 11 najdziwniejszych sposobów na powrót do formy po nocnym pijaństwie.   Królicze odchody Szklanka króliczych ekskrementów postawi cię na nogi po ciężkiej nocy. Tak mieli się leczyć z kaca kowboje na Dzikim Zachodzie. Jakkolwiek obrzydli..
Europejska jazda na podwójnym gazie
Piłeś? Nie jedź! To dewiza stara jak świat i każdy rozsądny człowiek nie ma absolutnie żadnych wątpliwości co do jej słuszności. W Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w innych europejskich krajach. Wsiąść za kółko czy jeszcze poczekać? To frapujące pytanie wybrzmiewa w głowach wszystkich, którzy ubiegłego wieczoru wypili kilka drinków..
Jak długo trzeźwieje się po jednym piwie?
Jak długo trzeźwiej się po piwie? Ile czasu potrzeba, aby alkohol wyparował z organizmu? Czy po jednym piwie można prowadzić auto? Na te i wiele innych pytań postanowiliśmy znaleźć odpowiedź organizując specjalny test. Nie w warunkach laboratoryjnych, a w trakcie normalnego, majowego obiadu zorganizowanego przy grillu. Czytaj więcej na stronie Dailydriver.pl ..

Napisz komentarz

Twoje Imię:


Wprowadź poniższy kod:

Twój komentarz:
Uwaga: kod HTML nie jest obsługiwany