Menu publikacji

Wiadomości

Alkomat dla nowoczesnych!
Do naszej redakcji trafił alkomat mobilny BACscan® Mobile. Urządzenie jest wysokiej klasy alkomatem służącym do pomiaru stężenia alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Idealnie pasuje dla osób ceniących innowacyjne urządzenia. Dlaczego BACscan® Mobile? Dzięki zastosowanej technologii Bluetooth 4.0 urządzenie współpracuje ze smartphonami. Jedyny wymóg to posiadanie smartphona..
Centrum Opinii - testy alkomatów
Centrum Opinii wzięło na warsztat kilka alkomatów.
Wśród nich: alkomat Alcovisor Mark X+, alkomat CA 9000, alkomat Alcofind Elite, alkomat S4 Black, alkomat Alcoway, alkomat Bacscan F-50.
Zobaczcie jak wypadły w testach...
Jaki alkomat warto wybrać? Recenzja CA9000 Professional.
Recenzja Alkomatu CA9000 Professional - Portal Strefa Testów.
Alcolocki - czy to ma sens?
Przepisy obowiązujące od 18 maja 2015 r. otworzyły nowe możliwości przed kierowcami, którym odebrano prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wprowadzono obowiązek stosowania alcolocków przez kierowców, którzy będą się starali o przywrócenie uprawnień. Prowadzenie samochodu wyposażonego w alcolocka jest możliwe po upływie co najmniej połowy orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdó..
Alkoblokada po polsku
Pomysł był dobry, ale przepisów brak. Kierowcom, którzy stracili prawko za jazdę na podwójnym gazie, sądy mogą pozwolić wrócić za kierownicę - ale tylko w aucie z blokadą alkoholową. Jednak przepisów pozwalających zakładać blokady jeszcze nie ma. Od poniedziałku weszły w życie przepisy dające szansę na ponowne prowadzenie auta kierowcom skazanym na zakaz prowadzenia np. za jazdę po pijanemu czy ..
Procesor XENSE® w alkomatach serii Alcosafe S4
Najnowsza wersja alkomatów serii S4 wyposażona została w unikatowy procesor Xense®, dzięki któremu wyniki pomiarów wykonywanych tymi urządzeniami są teraz nie tylko porównywalne,  a nawet w większości przypadków dokładniejsze od wyników uzyskiwanych na podstawie badania alkomatami elektrochemicznymi. Dodatkowo innowacyjna technologia poboru próbki pomiarowej oraz elektroniczny systemu ko..
Polacy popierają zaostrzenie kar za łamanie przepisów ruchu drogowego
Polacy chcą by na drogach było bezpieczniej. 85% badanych popiera zaostrzenie kar za łamanie przepisów drogowych, fotoradary stacjonarne i patrole policji – wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Około 70 proc. ankietowanych Polaków jest żywo zainteresowanych działaniami związanymi z poprawą bezpieczeństwa na dr..
Pijanym kierowcom natychmiast zabierać prawo jazdy
96 proc. Polaków wypowiedziało się za natychmiastowym zabieraniem prawa jazdy recydywistom w jeździe po pijanemu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie MSW, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Badanie, w którym ankietowano 1002 osoby wykazało m.in., że 46 proc. jego uczestników uważa, iż policyjne kontrole trzeźwości na drogach są za rzadkie, a tylko 7 proc. - że za częste..
"Alco-red" pomoże oszukać alkomat? Awantura w Wielkiej Brytanii. Pić czy jechać? To pytanie często nas nurtuje. Chęć zabawy i wygodnictwo kłóci się z sumieniem i zdrowym rozsądkiem. Wygląda na to, że Brytyjczyk Arthur Kibble znalazł rozwiązanie tego dylematu. Można pić, a potem jechać. O ile zażyje się specjalną tabletkę. "Alco-red" to nowy produkt sprzedawany przez brytyjskiego biznesmena z B..
Wśród kierowców panują różne przekonania - jedni twierdzą, że alkomat da się oszukać na kilka sposobów, inni zaś uważają, że to niewykonalne. Pierwszym z "trików" ma być typowa guma do żucia lub miętowy cukierek. W założeniu produkty te mają zniwelować opary alkoholu, jednak tak naprawdę sprawiają one, że pijani kierowcy witają policjanta świeżym oddechem. Ci, którzy myślą, że dzięki temu można un..