Menu publikacji

Informacje

Jak długo trzeźwieje się po jednym piwie?
Jak długo trzeźwiej się po piwie? Ile czasu potrzeba, aby alkohol wyparował z organizmu? Czy po jednym piwie można prowadzić auto? Na te i wiele innych pytań postanowiliśmy znaleźć odpowiedź organizując specjalny test. Nie w warunkach laboratoryjnych, a w trakcie normalnego, majowego obiadu zorganizowanego przy grillu. Czytaj więcej na stronie Dailydriver.pl ..
Alcolocki - czy to ma sens?
Przepisy obowiązujące od 18 maja 2015 r. otworzyły nowe możliwości przed kierowcami, którym odebrano prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wprowadzono obowiązek stosowania alcolocków przez kierowców, którzy będą się starali o przywrócenie uprawnień. Prowadzenie samochodu wyposażonego w alcolocka jest możliwe po upływie co najmniej połowy orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdó..
Europejska jazda na podwójnym gazie
Piłeś? Nie jedź! To dewiza stara jak świat i każdy rozsądny człowiek nie ma absolutnie żadnych wątpliwości co do jej słuszności. W Polsce dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w innych europejskich krajach. Wsiąść za kółko czy jeszcze poczekać? To frapujące pytanie wybrzmiewa w głowach wszystkich, którzy ubiegłego wieczoru wypili kilka drinków..
Alkoblokada po polsku
Pomysł był dobry, ale przepisów brak. Kierowcom, którzy stracili prawko za jazdę na podwójnym gazie, sądy mogą pozwolić wrócić za kierownicę - ale tylko w aucie z blokadą alkoholową. Jednak przepisów pozwalających zakładać blokady jeszcze nie ma. Od poniedziałku weszły w życie przepisy dające szansę na ponowne prowadzenie auta kierowcom skazanym na zakaz prowadzenia np. za jazdę po pijanemu czy ..
Jak działa alkomat?
Alkomat jest urządzeniem pomiarowym wymagającym okresowych kalibracji. Częstotliwość kalibracji urządzenia zależy od typu zastosowanego w nim sensora, intensywności jego wykorzystywania, ilość przeprowadzanych prób, sposobu użytkowania, warunków przechowywania itp. Nie każdy alkomat ma możliwość kalibracji...
Badanie alkomatem w zakładzie pracy
Wielu pracodawców zastanawia się, czy w ich firmach nie powinno się częściej sprawdzać stanu trzeźwości pracowników. Temat jest jednak drażliwy. Z jednej strony pracodawca musi dbać o bezpieczeństwo na terenie firmy, jak i bezpieczeństwo pracowników, z drugiej strony musi szanować godność osobistą zatrudnionych. Jeśli jednak dopuści do pracy pijanego pracownika, a ten doprowadzi np. do wypadku, t..
To musisz wiedzieć o badaniu alkomatem
Nawet w przypadku trzeźwego kierowcy alkotest może wskazać, że jest on pod wpływem alkoholu. Co warto wiedzieć na temat kontroli alkomatem? Policja korzysta z około 8000 urządzeń do badania trzeźwości, w tym 1200 stacjonarnych. Rocznie wykonywanych jest blisko 2 mln badań trzeźwości. Mimo że statystycznie każdy kierowca przynajmniej raz dmuchał w alkomat, wokół tego badania narosło wiele w..
Procesor XENSE® w alkomatach serii Alcosafe S4
Najnowsza wersja alkomatów serii S4 wyposażona została w unikatowy procesor Xense®, dzięki któremu wyniki pomiarów wykonywanych tymi urządzeniami są teraz nie tylko porównywalne,  a nawet w większości przypadków dokładniejsze od wyników uzyskiwanych na podstawie badania alkomatami elektrochemicznymi. Dodatkowo innowacyjna technologia poboru próbki pomiarowej oraz elektroniczny systemu ko..
Zawartość alkoholu we krwi
Zawartość alkoholu we krwi – ilość alkoholu etylowego we krwi, określana najczęściej w promilach (1 promil oznacza 100 mg alkoholu w 1 dl (decylitrze) krwi). Najbardziej wiarygodne wyniki w zakresie zawartości alkoholu we krwi daje laboratoryjne badanie krwi. W następnej kolejności są to wyniki alkomatu, który jednak określa zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zawartość alkoholu we krwi ..
Kalibracja alkomatów

Kalibracja jest procesem "ustawiającym" wewnętrzne oprogramowanie testera tak, aby prawidłowo, tj. z jak najmniejszym błędem, odczytywał wartość pobranej próbki powietrza.

Za prawidłowe wskazania odpowiadają precyzyjnie dobrane i specjalnie zaprojektowane elementy alkomatu i jego oprogramowanie takie jak: czujnik - sensor, układ obliczeniowy (mikroprocesor), oprogramowanie zaprojektowane specjalnie dla danego modelu...