Menu publikacji

Alkomaty – funkcja, rodzaje i różnice

Alkomaty – funkcja, rodzaje i różnice

Zakup alkomatu nie należy do łatwych zadań. Pod uwagę trzeba wziąć takie parametry jak marka, cena, opinie i przede wszystkim rodzaj alkomatu. Okazuje się bowiem, że na rynku występuje kilka typów tych urządzeń, których dokładność pomiaru jest wyraźnie zróżnicowana. O pomoc w wyborze alkomatu poprosiliśmy naszego eksperta.

Rynek urządzeń przeznaczonych do pomiaru zawartości alkoholu we krwi człowieka jest naprawdę obszerny. Od prostych, jednorazowych alkotestów, po zaawansowane, elektroniczne alkomaty. Te drugie przeżywają istotny rozkwit na rynku, stając się coraz częściej nieodzownym elementem imprez, na których podawany jest alkohol.  Szeroka oferta tego typu urządzeń rodzi jednak pytania o wybór najlepszego narzędzia do badania trzeźwości. O radę na ten temat postanowiliśmy więc zapytać eksperta mgr inż. Norberta Jackowicza z firmy Aisko Sp. J. zajmującej się  dystrybucją tego typu urządzeń.

Więcej możesz przeczytać na: Alkomaty – funkcja, rodzaje i różnice

Opublikowany przez Si3ni3k

Produkty powiązane z tym artykułem

Alkomat BACscan F-50
338,00 zł 328,00 zł
text_reviews

Powiązane Artykuły

Ilość dostępnych na rynku urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, jest bardzo duża. Działają one w różny sposób, a rozpiętość cenowa w zależności od marki i jakości jest ogromna.

Jaka jest zasada działania takich urządzeń?

Dlaczego wymagają kalibracji i dlaczego trzeba je serwisować?

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze alkomatu?

2 komentarzy do tego artykułu - zobacz »
Jak działa alkomat?
Alkomat jest urządzeniem pomiarowym wymagającym okresowych kalibracji. Częstotliwość kalibracji urządzenia zależy od typu zastosowanego w nim sensora, intensywności jego wykorzystywania, ilość przeprowadzanych prób, sposobu użytkowania, warunków przechowywania itp. Nie każdy alkomat ma możliwość kalibracji...
Jaki alkomat warto wybrać? Recenzja CA9000 Professional.
Recenzja Alkomatu CA9000 Professional - Portal Strefa Testów.
Jak prawidłowo używać alkomatu?
Korzystanie z alkomatu tylko z pozoru wydaje się prostą czynnością. Nieświadomie popełniane błędy przy jego obsłudze, potrafią istotnie zmienić wynik pomiaru. Jak zatem obsługiwać alkomat, aby wskazywał on zawsze prawidłowe wartości? Czego się wystrzegać? O tym wszystkim opowie Wam nasz ekspert z firmy Aisko, zajmującej się dystrybucją alkomatów w Polsce. Sierpień, ze względu na doskonałą pogod..

Napisz komentarz

Twoje Imię:


Wprowadź poniższy kod:

Twój komentarz:
Uwaga: kod HTML nie jest obsługiwany