Alkomat Dräger Alcotest 9510

Alkomat Dräger Alcotest 9510
Nr katalogowy: AL-DRA-9510
Producent: Dräger
Dostępność: na zamówienie
Napisz opinię
Dodaj do schowka
Dodaj do porównania
Opis Specyfikacja Opinie (0)
II

Dräger Alcotest® 9510 - nowa definicja dowodowych analizatorów alkoholu w wydychanym powietrzu: zwiększona łatwość obsługi, zwiększona kompatybilność i większe możliwości.

Dräger Alcotest® 9510 charakteryzuje się nową, ergonomiczną budową jednocześnie kontynuując tradycję niezawodnych produktów Dräger.

Wyniki badań alkoholu w wydychanym powietrzu są w wielu krajach dopuszczalne jako materiał dowodowy w sądach. Analizatory używane do takich pomiarów muszą spełniać surowe wymagania i charakteryzować się wyjątkową niezawodnością. Dräger Alcotest 9510 jest przedstawicielem nowej generacji sprzętu do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu zaprojektowanym z myślą o zgodności z większością przepisów międzynarodowych dotyczących takich urządzeń, tj. poza przepisami narodowymi wymaganiami zdefiniowanymi w OIML R 126-1998.

Technologia pomiarowa została ulepszona przez użycie nowego sensora podczerwonego o wyższej gęstości energii umożliwiającego uzyskanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników pomiarowych od poprzednich urządzeń tej kategorii. Co więcej, Dräger Alcotest 9510 można dodatkowo wyposażyć w sprawdzony, elektrochemiczny system pomiarowy Dräger ze specyficznością wobec alkoholu. W takiej konfiguracji koncepcja “podwójnego sensora” zwiększa sądową dopuszczalność wyników.

Dräger Alcotest 9510 zaprojektowano z myślą o użyciu mobilnym i stacjonarnym, tj. możliwa jest praca z zasilaniem 12 VDC. Ekran dotykowy oferuje intuicyjną interakcję użytkownika i urządzenia. Analizator można postawić na wąskiej części tylnej, co pozwala ograniczyć wymaganą przestrzeń do minimum. W celu zapewnienia wsparcia dla pracy w takiej pozycji wyświetlacz obrócić można o 180°. Przyłącza jednostki Alcotest 9510 (USB, RS 232, Ethernet, itp.) umożliwiają integrację urządzenia z kompleksowymi sieciami danych, włącznie ze zdalną obsługą.

PRÓBKOWANIE

Długi, elastyczny i podgrzewany wąż eliminuje kondensację i zapewnia wygodę dla osoby badanej i obsługującego. Odpinany ustnik gwarantuje higieniczny kontakt osoby badanej z urządzeniem.

WYŚWIETLACZ

Ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości dostępny w wersji monochromatycznej lub kolorowej. Duży ekran dostarcza wyraźne i kompletne powiadomienia tekstowe, jak również umożliwia łatwą interakcję.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Intuicyjny interfejs użytkownika prowadzi obsługującego przez etapy testu i konserwacji, uzupełniane podpowiedziami akustycznymi i wizualnymi oraz kompletnymi powiadomieniami tekstowymi. Całość użytych tekstów jest konfigurowalna w wielu różnych językach.

DRUKARKA TERMICZNA

Bardzo cicha i niezawodna drukarka termiczna dostarcza szybkie, łatwe do odczytania wydruki wysokiej jakości. Do pracy nie jest wymagany toner lub wkłady z tuszem. Niskie koszty konserwacji w połączeniu z długim okresem eksploatacji to kolejne zalety dla użytkowników.

SOLIDNA OBUDOWA

Dräger Alcotest 9510 charakteryzuje się wysoką odpornością na uderzenia. Ogumione zderzaki zapobiegają zadrapaniom części bocznych, zaś zamknięta górna i dolna część chronią urządzenie przed rozbryzgami wodnymi. Dodatkowo jednostkę wyposażyć można w rączkę do łatwego i bezpiecznego transportu.

WPROWADZANIE DANYCH

Do łatwiejszego wprowadzania danych poza ekranem dotykowym użyć można klawiatury USB.

ELASTYCZNOŚĆ INTERFEJSÓW

W celu ułatwienia komunikacji pomiędzy Dräger Alcotest 9510 i innymi urządzeniami, jednostka oferuje wiele różnych opcji – tj. 3 porty USB, 2 porty RS-232, modem, Ethernet i port IR.

ZASTOSOWANIE

Urządzenie zaprojektowano z myślą o użyciu stacjonarnym lub mobilnym. Zasilane jest z użyciem 85 do 260 VAC i 12 VDC bez aktywacji przełącznika i bez konieczności zastosowania adaptera zasilania lub falownika. Dostępne jest także wyposażenie umożliwiające bezpieczny transport.

PODWÓJNE SENSORY

Zaawansowany sensor podczerwony stanowi najważniejszy postęp w dziedzinie analizy podczerwonej wydychanego powietrza na przestrzeni ostatnich 20 lat sensor praktycznie nie posiada czułości na wszelkie, potencjalne substancje zakłócające w powietrzu wydychanym przez badanego. Dostępna opcjonalnie wersja zawierająca sensor IR i ogniwo paliwowe Dräger gwarantuje precyzyjne, specyficzne wobec alkoholu i niezawodne wyniki pomiarowe.

Dane Techniczne
Zakres pomiarowy
0.00 mg/L do 3.00 mg/L lub jednostki równoważne
Rozdzielczość wskazań
0.01‰
Jednostki pomiarowe
mg/L, ‰ promil
Możliwość zmiany jednostki pomiarowej. Fabryczne ustawienie: mg/L
Dokładność
Powtarzalność / odchylenie standardowe: do 0.4000 mg/L: 0.007 mg/L
0.4000 mg/L do 2.000 mg/L: <1.75%
powyżej 2.000 mg/L: < 6 %
Maksymalne dozwolone błędy: do 0.4000 mg/L: 0.020 mg/L
0.4000 mg/L up do 2.000 mg/L: 5%
powyżej 2.000 mg/L: 20%
Warunki Pracy i Przechowywania
Warunki pracy
0°C ~ 40°C

Napisz opinię

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Wpisz kod w polu poniżej: