Alkomat Dräger Alcotest 7510

Alkomat Dräger Alcotest 7510
Nr katalogowy: AL-DRA-7510
Producent: Dräger
Dostępność: duża ilość
3 690,00 zł
Ilość:  
Cena Netto: 3 000,00 zł
Opis Specyfikacja Opinie (0) Produkty Powiązane (5) Akcesoria (5)
II

Dräger Alcotest 7510 jest poręcznym urządzeniem o zwartej budowie oraz wysokiej trwałości przeznaczonym do pomiarów stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaprojektowany z myślą o pomiarach wstępnych jest idealnym narzędziem dla policji oraz sektora rynkowego, jeśli pozwalają na to przepisy i dopuszczenia także w celach dowodowych.

Higieniczne i proste w użyciu urządzenie zapewnia szybkie, precyzyjne i pewne wyniki pomiarowe w czytelnym formacie. Elastyczne zarządzanie danymi, duża pojemność pamięci, jak również możliwość bezprzewodowego przesyłania danych do drukarki mobilnej Dräger Mobile Printer lub PC umożliwiają łatwe dopasowanie do różnych narodowych i międzynarodowych wymogów. Do satelitarnego wykrywania lokalizacji urządzenia, miernik można wyposażyć w moduł GPS, jak również wyposażyć można w akumulatory litowo-jonowe w celu przeprowadzenia jeszcze większej ilości pomiarów.

Ergonomiczna budowa

Przy pomocy trzech przycisków, urządzenie łatwo daje się obsłużyć zarówno przez prawo, jak i leworęczne osoby. Ze względów bezpieczeństwa posiada ono obudowę pokrytą gumową powierzchnią i wyposażona jest w pasek zabezpieczający zakładany na nadgarstek. Dräger Alcotest 7510 posiada duży wyświetlacz monochromatyczny, jak również wielojęzyczne wskazania tekstowe. Dzięki zastosowaniu technologii transflektywnej możliwe jest jego odczytanie nawet w jaskrawym świetle słonecznym.

Zaawansowana technologia

Zastosowanie najnowszej technologi sensorów Dräger w Dräger Alcotest 7510 zapewnia szybkie, precyzyjne pomiary. Wbudowany element grzewczy zapobiega kondensacji i zapewnia, przez regulację termiczną ogniwa, szybkie pomiary także w niskiej temperaturze. Dzięki automatycznemu wykluczeniu czułości skrośnych na inne substancje oraz wyeliminowaniu możliwości manipulacji próbką podawane wyniki są zawsze właściwe. Zmodyfikowana jednostka próbkująca napędzana silnikiem piezoelektrycznym sygnalizuje obecność alkoholu resztkowego w ustach i konieczność powtórzenia pomiaru.

Łatwość użycia

To zasilane bateryjne, szybkie i łatwe w użyciu urządzenie charakteryzuje się krótkim czasem wygrzewania przy rozruchu oraz automatycznym procesem próbkowania i kalibracji. Wszystkie pomiary sterowane są z użyciem pojedynczego przycisku, dwa przyciski “góra” i “dół” umożliwiają szybką i prostą obsługę menu. Podświetlany wyświetlacz gwarantuje czytelne powiadomienia tekstowe nawet przy słabym oświetleniu, zaś trzy LEDy w kolorze czerwonym, żółtym i zielonym zapewniają dodatkowe wsparcie dla informacji wskazywanych na wyświetlaczu.

Higieniczny i bezpieczny

Umiejscowienie ustnika jednorazowego i uformowany uchwyt zapewniają bezpieczny, higieniczny dystans od badanego. Specjalna wypustka na ustniku zapobiega kontaktowi ust badanego z alkomatem lub badającym. Zaprojektowany z myślą o najwyższym poziomie higieny specjalny system wyrzutowy ustników umożliwia szybkie i proste usunięcie ustnika po badaniu bez konieczności wejścia z nim w kontakt, zapobiega także przypadkowemu wypadnięciu ustnika podczas użycia. Alkomat umożliwia także przeprowadzenie pomiarów pasywnych w wypadku podejrzenia obecności alkoholu w pojeździe, a także niezdolności lub braku współpracy badanego.

Zarządzenie danymi

Dräger Alcotest 7510 umożliwia zaawansowane zarządzenie zarejestrowanymi danymi. Dostosowanie do konkretnych potrzeb możliwe jest z użyciem list wyboru i tekstu. Istnieje możliwość rejestracji interwałów kalibracyjnych, typu pojazdu wraz z numerem rejestracyjnym, nazwiska operatora, lokalizacji lub przyczyny dokonywania pomiaru opcje są nieograniczone. Wraz z danymi tego typu zachowane są wyniki testu, unikalny numer referencyjny oraz data i godzina.

Zasilanie

Dräger Alcotest 7510 oferowany jest z zasilaniem akumulatorowym lub alkalicznym może być także wyposażony w akumulator litowo-jonowy idealny do wielokrotnego użycia w drogowych punktach kontrolnych. Dostępny jest także szeroki zakres akcesoriów ładujących do użycia naściennego, samochodowego lub biurkowego.

Prawdziwa elastyczność

Dräger Alcotest 7510 jest gotowy do natychmiastowego użycia w zakresie termicznym od -5 °C do +50 °C i po wyposażeniu w sensor ciśnienia możliwa jest automatyczna kompensacja ciśnienia atmosferycznego podczas kalibracji gazem suchym. Wyniki badań można przesłać bezprzewodowo do drukarki przenośnej Dräger Mobile Printer lub zarchiwizować po podłączeniu do PC. Pozostałymi dostępnymi opcjami są m.in. moduł GPS umożliwiający rejestrację koordynatów w celu późniejszych analiz statystycznych, trwałe walizki transportowe, kabury i systemy magazynowania przeznaczone dla większej liczby urządzeń.

Dane Techniczne
Typ sensora
Elektrochemiczny czujnik DrägerSensor w technologii 1/4", specyficzny dla alkoholu
Zakres pomiarowy
0 do 2,5 mg/L.
Wskazanie na wyświetlaczu przy przekroczeniu zakresu pomiarowego
Rozdzielczość wskazań
0.01‰
Jednostki pomiarowe
mg/L, ‰ promil
Możliwość zmiany jednostki pomiarowej. Fabryczne ustawienie: mg/L
Czas przygotowania do pracy
Po około 6 s od włączenia (zależne od temperatury)
Czas pobierania próbki
Po około 3 s (przy 0 mg/l); po około 10 s (przy 0.5 mg/l, temperatura pokojowa)
Kalibracja
Mokra lub sucha. Opcjonalnie: z sensorem ciśnienia absolutnego do kompensacji ciśnienia atmosferycznego podczas kalibracji gazem suchym.
Tryby pomiarowe
Zwykły - z użyciem ustnika
bez ustnika, możliwe manualne rozpoczęcie próbkowania
Konfiguracja urządzenia
Bezpośrednia konfiguracja ustawień z użyciem menu (wymagany PIN).
Dodatkowa konfiguracja z użyciem oprogramowania PC
Tryb próbkowania
Próbkowanie standardowe: automatyczne po osiągnięciu wymaganej objętości.
Próbkowanie pasywne: bez ustnika, możliwe manualne rozpoczęcie próbkowania.
Urządzenie jest w stanie wykryć obecność alkoholu resztkowego w ustach przy podawaniu próbki (jeśli opcja jest aktywna).
Pamięć
5000 testów wraz z numerami, datą i godziną
Ustniki
Pakowane oddzielnie w higieniczny sposób, z zabezpieczonym przed manipulowaniem, nie dającym się zamknąć wylotem powietrza, wyrzutnik ustnika i element dystansujący między ustami, a obudową urządzenia
Warunki Pracy i Przechowywania
Warunki pracy
-5 ~ +50°C, wilgotność < 95% rh
Sygnalizacja
LED
3 diody (LEDy) w kolorze czerwonym, żółtym i zielonym zapewniające wsparcie wskazań i ostrzeżeń
Akustyczna
Wielotonowa, zapewniająca wsparcie wskazań i ostrzeżeń
Zasilanie
Żródło zasilania
Cztery baterie alkaliczne AA lub akumulatory NiMH, wskazanie stanu zasilania.
Możliwość wykonania około 1500 badań z użyciem jednego zestawu.
Opcjonalne: akumulatory litowo jonowe o wydajności większej o 50% w porównaniu z akumulatorami z akumulatorami NiMH.
Parametry Mechaniczne
Wyświetlacz
Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD (128 x 169 pikseli) 35 mm x 45 mm
Wymiary zewnętrzne
183 x 87 x 44 mm
Waga
430 g
Obudowa
Odporne na uderzenia tworzywo ABS/PC
Port USB
Do podłączenia do PC
Port IR
Do podłączenia do PC
Do komunikacji IR z drukarką Dräger Mobile Printer w celach dokumentacyjnych i wprowadzania danych (po załączeniu klawiatury do drukarki)
Jakość i bezpieczeństwo
Wibracje i uderzenia
Zgodne z EN 60068-2-6, EN 60068-2-29
Oznaczenie CE
Dyrektywa 89/336/EC (zgodność elektromagnetyczna)
Inne
Zgodność z dyrektywą RoHs

Napisz opinię

Imię:


Opinia: Informacja: HTML nie tłumaczony!

Ocena: Złe           Dobre

Wpisz kod w polu poniżej: